Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
سوپر پوزولان و کاربردهای آن - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / اسلاید / سوپر پوزولان و کاربردهای آن
سوپر پوزولان و کاربردهای آن
سوپر پوزولان و کاربردهای آن

سوپر پوزولان و کاربردهای آن

645
>>میکروسیلیس<<
میکروسیلیس یک سوپر پوزولان است که در صورت کاربرد درست از آن تأثیر بسیار قابل توجهی در افزایش مقاومت و دوام سازهای بتنی دارد. میکروسیلیس در حرارت زایی بتن تا حد زیادی ناشی از همان مکانیزم هایی است که باعث افزایش دوام و مقاومت بتن می شود، در حقیقت خواص پرکنندگی و واکنش پوزولانی میکروسیلیس می تواند باعث کاهش میزان حرارت زایی بتن شود.حرارت زایی یک گرم میکروسیلیس بیشتر از یک گرم سیمان پرتلند معمولی است و در مواردی بیشتر از ۲ برابر آن خواهد بود.اما مقاومت زایی بالاتر میکروسیلیس (۲ تا حدود ۴ برابر سیمان)،امکان کاهش مقدار کل مواد سیمانی بتن جهت دستیابی به یک مقاومت مشخص را فراهم نموده و بدین شکل استفاده از میکروسیلیس میتواند باعث کاهش حرارت زایی بتن شود.

میکروسیلیس یک ماده فرعی است در تولید سیلیسیم و آلیاژهای سیلیسیم، مخصوصا آلیاژ فروسیلیس است و برای استفاده ماده سیمانی در بتن کاربرد دارد. دیگر فواید استفاده از میکروسیلیس برای پایین آمدن جنبش یونهاى کلر و پایین آوردن عمق نفوذی کلر در بتن مخصوصا در مناطق ساحلى جنوب ایران است.

مصرف میکروسیلیس : میکروسیلیس در بتن ریزى برای ساخت بارانداز های کشتی، فونداسیون ماشین آلات، سـتونها ،شمعـها و قطـعات پـیش ساخته، و سازه هاى بتنى که در معرض عوامل شیمیایى به ویژه یون کلر و سولفاتها هستند قرارمیگیرد.

فواید مصرف میکروسیلیس : مصرف میکروسیلیس باعث افزایش مقاومتهاى دینامیکى در بتن میشود مثل فشاری،خمشی،کششی و برشی. میکروسیلیس باعث افزایش تراکم در بتن و کاهش نفوذپذیرى آن در بتن میشود. مصرف میکروسیلیس برای جلوگیری از خوردگی بتن در مقابل عوامل خورنده میشود. برای افزایش مقاومت در مقابل آسیب آرماتور در بتن هاى مسلح از میکروسیلیس استفاده میکنند.
میزان مصرفی میکروسیلیس : میکروسیلیس هم مثل سیمان در هر مترمکعب ساخت بتن با هر عیاری ۷ الی ۱۵ درصد سیمان مصرفى میتواند جایگزین شود. نکته: در بتنی که از مواد پوزولانی مثل میکروسیلیس استفاده می کنند برای کارایی بیشتر و پایین آوردن نسبت آب به سیمان حتما میبایستى از یک نـوع سوپر وایزر یا فوق روان کننده که داراى سازگارى زیادى با میکروسیلیس میباشد استفاده کنند.
اثر پر کنندگی میکروسیلیس : آزمایشات انجام شده روی خمیر سیمان نشان دهده این موضوع است که میکروسیلیس بخاطر ریزی ذرات با پخش شدن در ماتریس خمیر سیمان،کانونهای واکنش برای هیدراتاسیون سیمان را بوجود می آورد و به این ترتیب موجب تسریع واکنش و حرارت زایی در ترکیبات سیمان شود.حتی اثر میکروسیلیس در این رابطه بیشتر از سرعت واکنش آلیت بوده و باعث افزایش واکنش آن می شود.
اثر واکنش پوزولانی میکروسیلیس : واکنش پوزولانی میکروسیلیس سریعتر از پوزولانهای معمولی است مثل خاکستر بادی و اکثر پوزولانهای طبیعی ایجاد میشود.با اینکه واکنش پوزولانی در کل بین سیلیس موجود در پوزولان و هیدرواکسید کلسیم ناشی از هیدراتاسیون سیمان ایجاد میشود. با در نظر داشتن ریزی و خواص افزایش میکروسیلیس حدود ۹۰ درصد این انتظار می رود که حرارت زایی واکنش پوزولانی میکروسیلیس به میزان زیادی بیشتر از پوزولان ها باشد مثل خاکستر بادی.حرارت زایی خاکستر بادی در بتن درعوض هر گرم حدوداً نصف حرارت زایی سیمان را با جرم برابر برآورده میکند.بر این اساس قابل انتظار است که حرارت زایی واکنش پوزولانی میکروسیلیس در بتن بیشتر ازجرم مساوی سیمان است. بخصوص لازم به توجه است که حرارت زایی میکروسیلیس در بتن به عواملی مثل درصد استفاده از میکروسیلیس، نسبت آب به مواد سیمانی و دما در حین واکنش دارد. میزان حرارت زایی میکروسیلیس : حرارت زایی مواد پوزولانی در میکروسیلیس دیگر معمولاً با حرارت زایی جرم معادل سیمان مقایسه می شود. این واکنش را کمیت “ضریب حرارت زایی” می نامند. در صورت استفاده از میکروسیلیس در بتن های قوی با میزان آب به سیمان کمتر از ۰٫۴ حرارت زایی آن کمتر از سیمان معمولی است. در بتن هایی که مقاومت متوسط آن با نسبت آب به مواد سیمانی بالاتر از ۰٫۴است و درصد متعارف استفاده از حرارت زایی میکروسیلیس ۱۰ درصد بیشتر از سیمان پرتلند معمولی بوده است و نسبت های آب به سیمان می تواند بیش از ۲ برابر آن با آن باشد .

تاثیر استفاده از میکروسیلیس در حرارت زایی بتن : در کل اثر میکروسیلیس در حرارت زایی بتن لازم است و برروی مسئله حرارت زایی میکروسیلیس مسئله ارتقا مقاومت بتن نیز در نظرگرفته می شود. فرق میکروسیلیس با دیگر مواد پوزولانی این است که مواد متعارف مقاومت زایی معادل سیمان با جرم برابری ا دارد اما میکروسیلیس بخاطر ریزی و خواص بالا به ازای واحد جرم ، مقاومت زایی بین ۲ تا ۴ برابر جرم سیمان معادل را دارد را می توان ضریب کمیت مقاومت زایی خواند. بر این اساس مقدار کل مواد سیمانی در بتن حاوی میکروسیلیس جهت دستیابی به یک مقاومت مشخص قابل کاهش می باشدکه این امر به نوبه خود حرارت زایی بتن را کم میکند. در رابطه با بتن های حجیم با مقاومت متوسط تا پایین می توان گفت ضریب حرارت زایی میکروسیلیس بین ۱/۵تا ۲می باشد. با در نظر گرفتن این که ضریب مقاومت زایی میکروسیلیس به طور متوسط ۳ است که کاربرد میکروسیلیس در این نوع بتن ها برای کاهش حرارت زایی بتن می تواند در نظر گرفت. در رابطه با بتن های پر مقاومت با میزان آب به سیمان کمتر از ۰٫۴ ضریب حرارت زایی میکروسیلیس کمتر از ۱ است که به عنوان عاملی در کاهش حرارت زایی بتن می توان در نظر گرفت. با در نظر گرفتن میزان مقاومت زایی میکروسیلیس حدود ۳ ، امکان کاهش مقدار مواد سیمانی و کاهش بیشتر حرارت زایی وجود دارد. بر این اساس است که مشخص می شود استفاده ازمیکروسیلیس برای کاهش مسائل حرارتی بتن های حجیم پر مقاومت می تواند تاثیرگذار باشد. نتیجه گیری استفاده از میکروسیلیس: میزان مصرف آب به مواد سیمانی و درصد استفاده از میکروسیلیس عملکرد خاصی روی حرارت زایی میکروسیلیس دارد. با افزایش درصد استفاده میکروسیلیس از ۱۰ درصد به بالا حرارت زایی آن به ازای واحد جرم کم میشود. با کاهش میزان آب به سیمان حرارت زایی میکروسیلیس به ازای هر واحد جرم کاهش پیدا میکند. حرارت زایی میکروسیلیس نسبت آب به سیمان کمتر از ۰٫۴و پایین تر از سیمان پرتلند معمولی است. ۱۰ درصد استفاده از میکروسیلیس به میزان آب به مواد سیمانی بالاتر از ۰٫۴ ، حرارت زایی میکروسیلیس است و بیشتر از حرارت زایی سیمان پرتلند معمولی است و در نسبت آب به مواد سیمانی حدود ۰٫۶ می تواند بیشتر از حرارت زایی سیمان معمولی باشد. با در نظر گرفتن بالا تر بودن میزان حرارت زایی میکروسیلیس نسبت به میزان حرارت زایی مشخص میشود، استفاده از میکروسیلیس تقریباً می تواند حرارت زایی بتن را پایین آورد . این تأ ثیر مخصوصاً برروی بتن های با مقاومت بالا با نسبت های آب به سیمان کمتر از ۰٫۴ است. بسته بندی میکروسیلیس : میکروسیلیس درکیسه هاى ۴۰و ۵۰۰ کیلوگرمى تولید و عرضه می شود. میکروسیلیس بصورت فله به تانکرها عرضه میشود.
کاربرد میکروسیلیس در بتن : میکروسیلیس در بتن ریزى های ساخت اسکله هاى دریائى، شمعـها، سـتونها و قطـعات پـیش ساخته، فونداسیون ماشین آلات و کلیه سازه هاى بتنى که در معرض عوامل شیمیایى به ویژه یون کلر و سولفاتها قرار دارند کاربرد . مــــــزایای استفاده از میکروسیلیس در سازهای بتنی: میکروسیلیس باعث افزایش مقاومتهاى مکانیکى در سازهای بتنی میشود. میکروسیلیس باعث کاهش نفوذپذیرى بتن سازهای بتنی میشود. برای کاهش تحرک یون کلر از میکروسیلیس استفاده میکنند. برای جلوگیرى از خوردگى آرماتور در بتن هاى مسلح از میکروسیلیس استفاده میکنند میزان مصرفی میکروسیلیس : میکروسیلیس مانند سیمان هنگام ساخت بتن به آن اضافه کنید. اندازه مصرف بهینه این ماده ۱۰ الى ۱۵ درصد وزن سیمان مصرفى است که به همان مقدار میتوان از مقدار سیمان مصرفى کاهش دارد . مناطق آب و هوایی گوناگون و همچین موارد مختلف استفاده از ملات موجب پدید آمدن ملات های گوناگونی بر اساس مواد اولیه
ژل میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس در ساخت بتن ضد سایش ، بتن های ناتراوا، بتن ضد آب، مخزن بتنی، سپتیک تانک ، مخزن ذخیره آب ، بتن پر مقاومت، بتن آب بند، بتن نفوذ ناپذیر ، بتن ضد انفجار و بتن پردوام و ملات های با کیفیت استفاده میشود. ژل میکروسیلیس اصلی ترین نوع از انواع ژلها است که از خالص سازی پودر میکروسیلیکا و کلاسیفیکیشن سیلیکافیوم پودری در روش ویژه ثبت اختراع وتولید میشود.ژل میکروسیلیس با بالا بردن مقاومت بتن در برابر عوامل مخرب فیزیکی و شیمیایی محیطی و حتی عوامل مخرب داخلی بتن، عمر سرویس دهی سازه بتنی را به بالا ترین حد میرساند.
ژل میکروسیلیس تولیدی فابیر یک سوپر پوزولان است و تأثیر بسیار قابل ملاحظه ای در افزایش مقاومت, دوام و دیگر خواص بتن دارد
کاربرد ژل میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس درانواع سازه های بتنی مسلح و غیرمسلح به کارمی برند. ژل میکروسیلیس در ساخت منابع و مخازن آب بند بتنی استفاده می شود. ژل میکروسیلیس درسازه های دریایی، تونلها و کانالهای انتقال آب کاربرد دارد. ژل میکروسیلیس درسازه های بتنی ضد تشعشع و ضد انفجار.به کار می برند. ژل میکروسیلیس را در سازه های بتنی که در معرض سایش عرشه پلها و سازه پارکینگها و هر نوع بتن ضد سایشی به کار می برند. ژل میکروسیلیس را در سازهای بتنی که نیاز به کاهش نفوذپذیری بتن و احتیاج به دوام بالاتر دارند استفاده میشود. ژل میکروسیلیس را در پروژه هایی که به بتن پرمقاومت برای کم کردن ابعاد اعضاء سازه و یا بالا بردن طول دهانه نیاز دارند به کارمی برند. ژل میکروسیلیس را در سازه های بتنی که احتیاج به مدول الاستیسیته بالا دارد استفاده می کنند. ژل میکروسیلیس را برای قطعات پیش ساخته بتنی به کارمی برند. ژل میکروسیلیس را برای سازهایی که نیازمند حداقل هدایت الکتریکی هستند استفاده میکنند. ژل میکروسیلیس برای ساخت مخازن آب بتنی مناسب است. برای ساخت مخازن ذخیره آب از ژل میکروسیلیس استفاده می کنند. برای ساخت آب بند کننده بتن در سپتیک تانک ژل میکروسیلیس کاربرد عمده دارد. برای سیلوهای بتنی کارخانه های سیمان و غلات ژل میکروسیلیس به کار می برند. برای ساخت شبکه های فاضلاب شهری ژل میکروسیلیس استفاده می کنند.
فواید استفاده از ژل میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس باعث افزایش مقاومت بتن ضد سایش در تمام سنین سازها می شود. ژل میکروسیلیس باعث افزایش مقاومت خمشی بتن ضد سایش در تمامی مراحل می شود. ژل میکروسیلیس باعث افزایش مقاومت کششی بتن ضد سایش در تمام سنین می شود. ژل میکروسیلیس باعث کاهش شدید نفوذ پذیری آب در بتن ضد سایش و آب بند نمودن بتن می شود. برای افزایش دوام بتن ضد سایشی در سازهای بتنی از ژل میکروسیلیس استفاده می کنند. برای کاهش نفوذپذیری عوامل مهاجم بیرونی و یون کلر در خمیر سیمان ژل میکروسیلیس به کار می برند. برای کاهش ضریب وارفتگی در بتن ضد سایش از ژل میکروسیلیس استفاده می کنند. برای به تعادل رساندن در حرارت زایی بتن برای رفع مشکل حرارتی بتن حجیم ژل میکروسیلیس به کار می برند. واکنش تکمیلی ویژه با بازدهی بسیار مطلوب در جذب آهک آزاد به علت دیسپرس بودن و اولترامیکرونیزه بودن و سوپر اکتیو بودن اجزاء ژل میکروسیلیس. ژل میکروسیلیس باعث افزایش چشمگیر در مقاومت الکتریکی می شود.
بسته بندی ژل میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس در بسته بندی های ۴،۱۲و ۲۵ کیلوگرم آماده تحویل می باشد. ژل میکروسیلیس بر اساس سفارش مشتری بسته بندی و قابل تحویل می باشد.
مشخصات ظاهری ژل میکروسیلیس
حالت ژل میکروسیلیس در سکون ژله ای و پس از تکان دادن به صورت مایع است. رنگ ژل میکروسیلیس خاکستری است. وزن ژل میکروسیلیس ۱/۴ کیلوگرم است. مقدار کلراید ژل میکروسیلیس بسیار کمتر از حد مجاز استاندارد است. ژل میکروسیلیس نیترات ندارد. نقطه انجماد ژل میکروسیلیس صفر درجه سانتیگراد است. ژل میکروسیلیس نقطه اشتعال ندارد. مصرف ژل میکروسیلیس: ژل میکروسیلیس برای ساخت بتن ضد سایش را به میزان ۵% الی ۸% وزن سیمان مصرفی به بتن اضافه شود. ژل میکروسیلیس را میتوان در هنگام ساخت بتن ضد سایش و نفوذناپذیر در بچینگ و یا پس از ساخت بتن ضد سایش و نفوذناپذیر در تراک میکسر اضافه کرد. در صورت اضافه کردن ژل میکروسیلیس در تراک میکسر باید از اختلاط کامل ژل میکروسیلیس در بتن مطمئن شد. طبق تجربیات کارگاهی وآزمایشی اختلاط ژل میکروسیلیس در تراک میکسر با دور اختلاط به ۲ الی ۵ دقیقه زمان احتیاج دارد. برای نتیجه کاری بهتر گاهی ژل میکروسیلیس در کارگاهها به صورت دو جزئی مصرف می شود که نتیجه بسیار بهتری به دست آمده است. به همین ترتیب قسمتی از ژل میکروسیلیس آب بند کننده بتن در بچینگ و قسمتی هم به عنوان دُز یادآوری حدود ۵ دقیقه قبل از مصرف به تراک میکسر اضافه میشود. عوارض مصرف کمتر یا بیشتر ژل میکروسیلیس: مصرف کمتر از ۵% ژل میکروسیلیس باعث نبودن قدرت واقعی فوق روان کنندگی، افت سریعتر خاصیت روانی، کاهش قدرت میزان جذب آهک آزاد و پایین آمدن مقاومت بتن، میزان آب بند کنندگی بتن، نفوذناپذیری بتن ناتراوا شدن بتن و پایین آمدن نسبی کلیه خواص ذکر شده برای ژل میکروسیلیس خواهد شد. مصرف بیشتر از ۸% وزن سیمان مصرفی از ژل میکروسیلیس در بتن می بایست با آزمایشات قبلی صورت گیرد. نکات ایمنی ژل میکروسیلیس: ژل میکروسیلیس قابل اشتعال نبوده و سلامتی کاربران را به خطر نمی اندازد. ولی ترشحات احتمالی این ژل میکروسیلیس را باید سریعاً با آب سرد شست و صورت بروز حساسیت به پزشک مراجعه شود.
میکروسیلیکا
میکروسیلیکا به عنوان یک ماده افزودنی معدنی با خواص پوزولانی خاص کارایی دارد میکروسیلیکا برای تولید بتن با افزایش مقاومت و دوام پایداری سازهای بتنی به کار می رود. همچنین از میکروسیلیکا می توان به منظور نفوذ ناپذیری آن نسبت به بتن معمولی و بالا بردن مقاومت در مقابل محلولهای شیمیایی مثل یون های کلر و کاهش شدت خوردگی در بتن های مسلح استفاده کرد.
کاربرد و فواید استفاده ازمیکروسیلیکا
میکروسیلیکا برای تهیه بتن جهت مقاومت در برابر محلول های شیمیایی مثل کلر و سولفات است. میکروسیلیکا برای تولید بتن با مقاومت کششی ،سایشی ،خمشی بالابه کارمی رود. میکروسیلیکا برای تهیه بتن با نفوذ ناپذیری کمتردرسازهای بتنی کاربرد دارد. برای تهیه بتن با مقاومت بالا و دوام بیشتر در سازه های آبی بخصوص در مناطق جنوبی کشور از میکروسیلیکا استفاده میکنند. از میکروسیلیکا برای تولید با مقاومت در برابر خوردگی استفاده میشود. برای بالابردن دوام درمقابل نمک های یخ زا میکروسیلیکا استفاده میکنند. از میکروسیلیکا برای بالا بردن دوام در برابر سیکل های ذوب و یخبندان استفاده میشود. برای بالابردن دوام مواد در محیط های مختلف با درجه حرارت بالا میکروسیلیکا به کارمی برند. برای پایین اوردن مصرف سیمان و حرارت هیدراسیون از میکروسیلیکا استفاده می کنند. میکروسیلیکا را برای کم کردن میزان واکنش مخرب قلیایی با سنگدانه به کارمی برند. برای از بین بردن خزش و انقباض ناشی از خشک شدن سازهای بتنی میکروسیلیکا به کارمی برند. برای پایین آوردن شدت خوردگی در آرماتورها بهتر است از میکروسیلیکا استفاده کنیم. از میکروسیلیکا برای افزایش مقاومت الکتریکی در سازهای بتن استفاده میشود. برای کاهش مخرب عوامل شیمیایی از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. برای بهبود بخشیدن به قابلیت پمپاﮊ مواد از میکروسیلیکا استفاده می کنند. برای بالا بردن چسبندگی میان آرماتور و بتن از میکروسیلیکا استفاده می کنیم. از میکروسیلیکا برای بالا بردن دوام و عمر سازهای بتنی استفاده میکنیم. میکروسیلیکا را برای پایین آوردن درز های حاصل از انقباض به کار می بریم. برای بالا بردن مدول الاستیسیته از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. برای بالا بردن کاهش حجم ، وزن و هزینه سازه از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. از میکروسیلیکا برای واکنش سریعتر پوزولانی استفاده می کنیم. برای پایین آوردن میزان آب انداختگی در مواد از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. برای کاهش میزان کربناسیون و انقباض حاصل از آن میکروسیلیکا به کار می بریم. برای کاهش میزان کاهش نفوذ عوامل مخرب مثل کلر و هیدروکسید از میکروسیلیکا به کار می بریم.
مشخصات فنی میکروسیلیکا
میکروسیلیکا به رنگ خاکستری است. حالت فیزیکی میکروسیلیکا به صورت پودر است. وزن مخصوص میکروسیلیکا ۲۵۰تا۳۰۰ کیلوگرم است.
میزان مصرف میکروسیلیکا
میزان مصرف میکروسیلیکا با بالا ترین کارایی با توجه به مصالح مصرفی و شرایط پروﮋه داردکه باید از طریق آزمایش های کارگاهی تعیین شود البته بستگی به افزایش عمر مفید و دوام بتن مورد نظر مصرف بین ۵ تا ۱۵ درصد سیمان مصرفی با توجه به عیار سیمان مشخص می شود .
روش نگهداری از میکروسیلیکا
میکروسیلیکا را می توان از تاریخ تولید به مدت یک سال در بسته بندی های اولیه در مکانهای خشک و بدون از رطوبت نگهداری کرد. بسته‌بندی: میکروسیلیکا در کیسه های ۱۵ کیلوگرمی تولید و به مشتری ارائه می شود.این محصول طبق درخواست مشتری در ظروف خاص ارائه می شود.
سیلیکافیوم
ژل سیلیکافیوم تولیدی فابیر که یک ژل سیلیکافیوم الیاف دار است برای تولید بتن با مقاومت بالا، بتن آب بند، بتن نفوذ ناپذیر، و بتن پردوام و ملات های ویژه و برای کاهش ترکهای و ارتقاء نسبی مقاومتهای کششی و خمشی بتن استفاده میگردد همچنین ژل سیلیکافیوم تولیدی فابیر در کلاسهاسی دیگر مناسب برای تولید بتن سبک و دارای اثر هوازایی در بتن می باشد .

در ژل سیلیکا فیوم تولیدی فابیر در بتن الیافی که یک ژل سیلیکا فیوم ابرای به وجود آوردن الیاف در بتن است از الیاف پلی پروپیلن استفاده شده است است. ژل سیلیکا فیوم الیاف دار برای ساخت بتن با مقاومت بالادر بتنهای آب بند، بتن نفوذ ناپذیر، بتن الیافی و بتن پردوام و ملات های خاص استفاده می شود، ژل سیلیکا فیوم الیاف دار بتن برای ساخت بتن الیافی و برای کاهش ترکهای پلاستیک و ارتقاء نسبی و مقاومتهای کششی و خمشی بتن در نظرگرفته شده است .در شرایطی که بتن در معرض ضربه و بارهای متناوب دینامیکی است استفاده از ژل سیلیکا فیوم فابیر بسیار مناسب است. برای ساخت بتن الیافی استفاده از ژل سیلیکا فیوم نسبت به ژل میکروسیلیس الویت دارد. ژل سیلیکا فیوم بتن برای ساخت نه تنها با بالا بردن مقاومت بتن در برابر عوامل مخرب بیرونی فیزیکی و شیمیایی محیطی و حتی در عوامل مخرب داخلی بتن نیز استفاده میشود و عمر سرویس دهی سازهای بتنی را به به بالا ترین حد می رساند،و از آسیبهای احتمالی طولانی مدت احتمالی از عدم رعایت در کیورینگ مناسب در ساعات اولیه و پس از ریختن بتن تا میزان زیادی جلوگیری میکند.
کاربرد ژل سیلیکا فیوم: برای ساخت بتن الیافی و ویا مواردی که نیاز به استفاده از اثر هوازلیی در بتن داریم مثل بتن سبک از ژل سیلیکافیوم بتن فابیر استفاده می شود و در تمامی کاربردهای نام برده شده برای ژل میکروسیلیس بتن با یک یا چند درجه برتری کاربردی میتواند استفاده استفاده شود .

ولی استفاده از ژل سیلیکا فیوم برای ساخت بتن بجای ژل میکروسیلیس در موارد زیر بهتر است : ژل سیلیکا فیوم برای بتن ریزی مواردی که کوران و باد یا اشعه خورشید و مناطق خشک هستند کاربرد دارد، برای جبران خسارات ناشی از تاخیر مجاز در انجام کیورینگ اولیه استفاده می کنند . ژل سیلیکا فیوم در سازه هایی بتنی که در معرض بارهای دینامیکی، ضربه و خستگی کاربرد دارد . ژل سیلیکا فیوم در سازه هایی بتنی که دارای مقاطع نازک بتنی هستند استفاده میشود. سازه های بتنی در معرض سیکلهای شدید ذوب و انجماد هستند از ژل سیلیکا فیوم استفاده می کنند. ژل سیلیکا فیوم را در سازه های آب بند بتنی که احتمال به وجود آمدن ترک در آنها وجود دارد را برای کم کردن ریسک ترک استفاده می شود. سازه های بتنی در معرض کاویتاسیون هستند ژل سیلیکا فیوم به کار می برند. برای کم کردن خطر تلاشی پذیری بتنهایی که در معرض ریسک انفجار و آتش سوزی هستند از ژل سیلیکا فیوم استفاده می کنند. ژل سیلیکا فیوم را در بتن های نظامی و پدافندی هم استفاده می کنند

درباره شریفی

دانشجوی عمران هستم. همیشه بدنبال این بودم که راه رو برای آینده هموار کنم. به دنبال موفقیت بوده ام ولی دوست داشتم همیشه باارزش باشم.

۱ دیدگاه

  1. خیلی ممنون از مطلبت. با میکرو سیلیس یه خورده کار کردیم دنبال یه بتنی میگشتیم که مقاومت کلی مطلوبی داشته باشه(تا حدی که فقط بتونه ساختار کلی سازه رو تو شرایطی که میخواستیم حفظ کنه) و از طرفی هم نمی تونستیم بتنو مسلح کنیم و از همه مهمتر اینکه سطح نهایی بتن بعد از قالب ریزی باید کاملا صاف و صیقلی می بود در نتیجه نمی تونستیم از پر کننده های درشت دانه استفاده کنیم با توجه به همه این موارد ویه سری موارد دیگه بهترین گزینه میکروسیلیس بود که در پایان کار مقاومت خیلی بیشتر از حد انتظار ما داشت و با استفاده از فوق روان کننده یه سطح خیلی یکنواخت و صافی ایجاد شد حتی بدون استفاده از ویبره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510