Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
نجیب الله رحیمی دانش آموز برتر سال انگلستان، از نگاه AoC - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / نجیب الله رحیمی دانش آموز برتر سال انگلستان، از نگاه AoC
نجیب الله رحیمی، دانش آموز سال انگلستان

نجیب الله رحیمی دانش آموز برتر سال انگلستان، از نگاه AoC

نجیب الله رحیمی دانش آموز افغان، برنده جایزه دانش آموز سال۲۰۱۴، از طرف سازمان AoC شد.

این جایزه هر ساله از طرف سازمان AoC با توجه به دستاوردها و موفقیت های کسب شده توسط دانش آموزان، به بهترین دانش آموز اهدا می گردد. برنده سال ۲۰۱۴ این جایزه، نجیب الله رحیمی، دانش آموز افغانستانی کالج Burton and South Derbyshire می باشد.

نجیب رحیمی هشت سال پیش به عنوان مهاجر افغان و بدون دانستن زبان انگلیسی وارد انگلستان شد. و پس از گذراندن دوره های سطح A و یک دوره مهندسی در کالج مذکور، اکنون در حال رفتن به دانشگاه کوئین مری و تحصیل در رشته فیزیک نجومی می باشد. و هدف خود را کار برای سازمان هایی همچون آژانس فضایی اروپا و ناسا بیان کرده است.

علاقه او به علم آموزی سبب شده تا در کنار تحصیلات آکادمیک، در عرصه علم و دانش روز نیز فعالیت کند که نتیجه فعالیت های اخیر او طراحی یک دینام بدون اصطکاک می باشد. طرحی که توانست برنده جایزه های متعدد منطقه ای، ملی و بین المللی شود. این دستاورد به حدی ارزشمند بود که دو شرکت بزرگ Rolls Royce و Land Rover نسبت به سرمایه گذاری بر روی آن ابراز علاقمندی کردند.

علاقمندی های او فقط مربوط به مسائل تحصیلی و آکادمیک نمی باشد، نجیب رحیمی در مدت تحصیل در کالج، به عنوان سفیر دانش آموزی کالج، معاون رئیس اتحادیه دانش آموزان کالج و مربی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه فعالیت کرده است. و حدود ۱۰ هزار پوند برای تامین آب و برق افغانستان جمع آوری کرده است.

کالج او می گوید:

“نجیب نشان داد که با سخت کوشی و فداکاری، رسیدن به دستاوردهای برجسته و ممتاز امکان پذیر است. از یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه تا رسیدن به این دستاوردهای ارزشمند، نجیب را به یک الهام بخش واقعی برای دیگران تبدیل کرده است. شوق و اشتیاق نجیب در راه علم بر همگان آشکار شده است و ما ایمان داریم که نجیب نه تنها یکی از دانشمندان برجسته، بلکه یک کارآفرین و مبتکر خواهد بود.”

منبع: وب سایت AoC- Association of Collegues

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510