Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
گزارش پایانی کاروان ورزشی افغانستان در المپیک لندن 2012 - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / گزارش پایانی کاروان ورزشی افغانستان در المپیک لندن ۲۰۱۲
گزارش پایانی ورزشکاران افغانستان در المپیک لندن

گزارش پایانی کاروان ورزشی افغانستان در المپیک لندن ۲۰۱۲

سی و مین دور مسابقات المپیک با میزبانی کشور بریتانیا در شهر لندن با حضور بیش از ۲۰۴ تیم در رشته های مختلف ورزشی، از سراسر جهان برگزار شد.

کاروان ۶ نفری ورزشی افغانستان در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با یک مدال برنز قرار است تا چند روزه دیگر به کشور باز گردند.

روح الله نیکپا و نثار احمد بهاوی در تکواندو، تهمینه کوهستانی و مسعود عزیز در بخش دوش، اجمل فیصل در بخش مشت زنی و اجمل فیض زاده در بخش جودو تیم ورزشی افغانستان را تشکیل می دهند.

 

اما گزارش پایانی این دوره از کاروان المپیک افغانستان:

اولین مسابقه را اجمل فیض زاده در رشته جودو در وزن ۶۶ کیلوگرم، مقابل (Miklos Ungvari) از هنگری داشت. او به میدان مسابقه رفت و در هفده ثانیه نخست مسابقه شکست خورد. این جودو کار  که ۲۶ سال عمر دارد دست کم شش ماه تمرینات جدی را برای این مسابقات سپری کرده بود.

اجمل فیصل نیز در بازی بکسنگ در مقابل حریف فرانسویش نوردین عبالی، در سه روند مسابقه ۲۲ در مقابل ۹ شکست خرد و از مسابقات حذف شد. فیصل لحظاتی پس از مسابقه در گفت و شنودی با خبرنگاران گفت، علت عمدهء باختش تجربهء کم بود. اجمل فیصل که ۲۱ سال عمر دارد در وزن ۵۲ کیلوگرام با حریفش بازی کرد.

تهمینه کوهستانى یگانه دختر افغان در المپیک:

تهمینه کوهستانى درمسابقه دوش ۱۰۰ متری زنان در گروه چهارم شرکت کرد، اما در دور اول از مسابقه حذف شد. وى با پیمودن فاصله ۱۰۰ متری در ۱۴٫۴۲ ثانیه، در بین ۹ حریف خود در جایگاه آخر قرار گرفت.

کوهستانى قبلا به رسانه ها گفته بود که با لباس “کاملاً اسلامی” در میدان مسابقات ظاهر خواهد شد . برای وى گرفتن مدال هدف نخست نیست وحضورش در مسابقات المپیک با ارزش تر از مدال طلاست.

مسعود عزیزی دیگر دونده افغانستان در دوش ۱۰۰ متر بازی های المپیک لندن نتوانست پیروزی به دست بیاورد و در نهایت از ادامه این رقابتها کنار رفت. وی با پیمودن فاصله ۱۰۰ متری در ۱۱٫۱۹ ثانیه از میان ۸ نفر ششم شد.

با این حال روح الله نیکپا تکواندو کار کشور در وزن ۶۸ کیلو گرم توانست تنها مدال این رقابت ها را برای افغانستان به ارمغان آورد.
نیکپا پس از شکست مقابل محمد باقری معتمد در یک چهارم به جدول بازنده‌ها راه پیدا کرد و پس از آن توانست مدال برنز سی‌امین دوره از مسابقات المپیک لندن را از آن خود کند.

 اما نثار احمد بهاوی دیگر تکواندوکار کشورمان، شانس گرفتن مدال برنز را بدست اورده بود که متاسفانه در مصاف با سارمینتو مائورو از ایتالیا، به دلیل صدمه در ناحیه پا و درد شدید نتوانست آنطور که می خواست در این رقابت ظاهر شود و متاسفانه بازی را با نتیجه ۴ بر ۰ به حریف خود واگذار کرد و از رسیدن به مدال المپیک محروم ماند.

(گزارش کامل مسابقات تکواندوکاران کشورمان در اخبار قبلی گفته شده است)

کمیته ملی المپیک افغانستان اعلام کرده که ورزشکاری که با دست پر به کشور بازگردد مبلغ ۲۰ هزار دالر به عنوان تحفه دریافت می کند.

در همین حال کارشناسان می گویند حضور افغانستان با ۶ ورزشکار یک رکورد است که مردم این کشور باید به آن افتخار کنند.

دیوید کامرون صدر اعظم بریتانیا نیز در آغاز مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن گفته بود که حضور یک زن افغان در این دور مسابقات نشان دهنده ثبات و پیشرفت این کشور است.

نثار احمد بهاوی در وزن ۸۰ کیلو گرام در مقام پنجم جدول رده بندی و روح الله نیکپا در وزن ۶۸ کیلو گرام در سکوی سوم این دور مسابقات قرار دارند.

همچنین افغانستان در جدول رده بندی رقابت های المپیک با تک مدال برنز خود در رده ۷۵ قرار گرفت.

 

درباره ابراهیمی

موفقیت به نقطه پایان رسیدن نیست بلکه جلو رفتن است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510