Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
چاپگرهایی که با آب کار می کنند! - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / چاپگرهایی که با آب کار می کنند!
water jet printing

چاپگرهایی که با آب کار می کنند!

به گزارش afgsaa، دانشمندان چینی می گویند چاپگر های ساده ای ساخته اند به جای جوهر، با آب کار می کند. آنچه که با این چاپگرها بر روی یک کاغذ خاص و ویژه چاپ می شود، یک روز دوام می آورد و می توان دوباره از آن استفاده کرد.

آنها می گویند چاپگر های سه بعدی را فراموش کنید چرا که آینده از آن چاپگرهای چهاربعدی است. این فناوری جدید می تواند حیات را بر روی زمین و حتی در فضای خارج از زمین متحول کند.

شاون چانگ استاد شیمی دانشگاه جیلین در چانگ چون می گوید: هر بار که با این شیوه مطلبی را چاپ می کنید، گویی بار نخستی  است که از این کاغذ استفاده می شود.

وی افزود: ما از چاپگرهای جوهر افشان موجود در بازار استفاده کردیم. اما کارتریج آن را به  جای جوهر با آب پر کردیم. این چاپگر مانند چاپگرهای معمولی است و البته قدرت جادویی آن در کاغذ چاپ نهفته است.

این پژوهشگران می گوید استفاده از چاپ، معمولا موجب می شود کاغذ باطله زیادی تولید شود و از جوهرهای گرانقیمت برای تولید اسنادی استفاده می شود که فقط یک بار خوانده می شوند.

این شیوه جدید امکان استفاده چندین باره از کاغذ را فراهم آورده و می تواند هزینه های را بسیار کاهش دهد.

ژانگ و همکارانش پوشش خاصی بر روی کاغذ ایجاد کرده اند که به آب واکنش نشان می دهد.

تا کنون آنها توانسته اند با استفاده از آب به عنوان عاملی که مولکول های رنگ را فعال می کند، از رنگ های آبی، طلایی، سبز و قرمز برای چاپ حروف انگلیسی و چینی مختلف استفاده کنند.

گام بعدی، ترکیب رنگها برای دستیابی به رنگ سیاه است.

“کرا بارتون” استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه میشیگان و متخصص فناوری چاپ عملکرد بالا، معتقد است استفاده چندین باره از کاغذ به جای دور انداختن آنها وسوسه انگیز و حرکت به سوی روش های پایدار چاپ مفید و کمک کننده است.

ژانگ پیش بینی می کند پیشرفت در فناوری چاپ به مصرف کنندگان امکان می دهد در خانه و با استفاده از این نوع کاغذ یک روزنامه یا مجله کامل را چاپ کرده و بارها و بارها آن را بازیافت کرده و استفاده کنند.

وی تخمین می زند بر اساس ۱۰ بار استفاده از هر کاغذ چاپ آب افشان می توان هزینه را نسبت به  چاپگرهای جوهر افشان کنونی یک هفدهم کاهش داد.

نورمن مارسولان مدر موسسه علوم و فناوری کاغذ در موسسه فناوری جورجیا در این باره می گوید فناوری استفاده از رنگ های هیدروکرومیک برای ساخت کاغذهایی که چندین بار قابل استفاده باشند هیجان انگیز است چرا که راهکار جدیدی برای جلوگیری از مشکل کاغذهای یکبار مصرف است.

اگرچه محصولات کاغذی کنونی ارزان هستند با این حال این فناوری نوین می تواند یک قیمت رقابتی ایجاد کند.

منبع: مهر

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510