Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
سه دختر افتخار آفرین افغان، مدال طلای مسابقات جهانی بیولوژی

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / مدال طلای مسابقات جهانی بیولوژی برای سه دانش آموز دختر افغانستان
سه دانش‌آموز کشور در مسابقات جهانی بیولوژی مدال طلا گرفتند

مدال طلای مسابقات جهانی بیولوژی برای سه دانش آموز دختر افغانستان

سه دانش‌آموز افغانستان که به منظور اشتراک در مسابقات جهانی بیولوژی به کنیا رفته بودند، با مدال طلا دوباره به کشور باز گشتند.

آنان گفتند که دستکم ۳۰۰ دانش آموز از بیست و هفت کشور جهان اشتراک کرده بودند و مسابقات سختی را سپری کرده اند.

شهره کوفی، نرگس و شاه بانو دانش آموزان صنف‌های یازدهم، دهم و نهم لیسه‌ی عالی افغان ترک و مزارشریف به نماینده گی از افغانستان در این مسابقات اشتراک کرده بودند.

آنان بعد از ظهر دیروز وارد فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل شدند و با استقبال گرم شهروندان کابل رو به رو شدند.

 سه دانش‌آموز کشور در مسابقات جهانی بیولوژی مدال طلا گرفتند

بانو شهره، یکی از دانش‌آموزان افغان ترک در فرودگاه حامد کرزی در کابل به خبرنگاران گفت که افتخار می کند که با شماری از همصنفی‌هایش توانسته برای کشورش مدال کسب کند.

نرگس نیز تاکید کرد که بانوان افغانستان استعدادهای خوبی دارند و خانواده‌ها باید اجازه تحصیل را به دختران شان بدهند.

او گفت: “افغانستان یک کشور جنگ زده است، فرهنگ های کهنه و نادرست بر آن حاکم است؛ اما با توجه خانواده ها به علم و آموزش و پرورش، دختران افغانستان می توانند در میان کشورهای منطقه و جهان رکورد ثبت کنند.”

خواستیم در این مورد با مسوولان وزارت معارف کشور نیز صحبت کنیم؛ اما با تماس‌های مکرر موفق به این کار نشدیم.

اطلاعات ارایه شده نشان می‌دهد که در این رقابت‌ها دانش‌آموزان به ۱۲۷ گروه تقسیم شدند و افزون بر رقابتهای بیولوژی، رقابتهای دیگری چون طراحی و غیره نیز به راه انداخته شدند.

ناامنی، نبود امکانات لازم برای تحصیل، عنعنات ناپسند و ممانعت خانواده‌ها از تحصیل دانش‌آموزان دختر از مشکلات اصلی تحصیلی بانوان در کشور دانسته شده است.

با این حال، شماری از ناظران نیز بر این باورند، در صورتی که دولت به آگاهی دهی در مورد تحصیل کودکان و بانوان به مردم توجه بیشتر کند، افغانستان در بخش‌های علمی دستاوردهای خوبی خواهد داشت.

 

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510