Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
شبکه 3G در مزار شریف - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / شبکه ۳G در مزار شریف
شبکه-3G-در-مزار-شریف
شبکه-3G-در-مزار-شریف

شبکه ۳G در مزار شریف

وزارت مخابرات و شرکت مخابراتی اتصلات برای اولین بار خدمات اینترنت (۳G) را به تاریخ ۲۵ جولای سال جاری میلادی در شهر مزار شریف فعال کرد که با استقبال گرم مردم روبرو شده است.

خلیلی افزود که تا کنون بیش از پنج هزار نفر از شهروندان شهر مزار شریف سیستم۳G را دریافت کرده اند و سرعت بالای دانلود و آپلود این سیستم بین ۵۱۲KB تا ۱ MB می باشد که باعث شده تا مردم به گرمی از آن استقبال کنند. که به زودی این سیستم را به ۴G ارتقاء خواهد کرد.

در حال حاضر وزارت تکنولوژی و مخابرات خدمات ۳G را در ولایت های کابل، ننگرهار و مزارشریف راه اندازی کرده است. مقام ها در این وزارت می گویند قرار است تا سیستم ۳G را در ولایت های شبرغان، قندوز و قندهار نیز فعال کنند.

خدایداد کیهان رئیس مخابرات ولایت بلخ استفاده از خدمات ۳G را بسیار سودمند خوانده ابراز امید واری کرد که گسترش این سیستم به رشد استعداد های جوانان تاثیر مثبت خواهد داشت.

شماری از جوانان شهر غزنی که به منظور خرید بسته ۳G به مرکز فروشات آمده بودند از سرعت بالای این خدمات ابراز خرسندی کرده از ریاست مخابرات این شهر قدردانی کردند.

سیستم اینترنت نسل سوم (۳G) برای اولین بار در اواخر سال گذشته (۱۳۹۰) در افغانستان توسط شرکت مخابراتی اتصالات راه اندازی شد.

مقام ها در وزارت تکنالوژی و مخابرات می گویند ۳G به شرکت های مخابراتی فرصت می دهد تا از طریق تلفن همراه خود به اینترنت وصل شوند. در حال حاضر این سیستم تنها از طریق شبکه مخابراتی اتصالات قابل استفاده است.

وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان می گوید، در نظر دارد، تا در تمام شرکت های مخابراتی کشور سیستم جدید ۳G را فعال سازد.

خبرگزاری بخدی

درباره ابراهیمی

موفقیت به نقطه پایان رسیدن نیست بلکه جلو رفتن است.

۲ دیدگاه

 1. با سلام
  کار بسیار بزرگی در کشورمان در حال انجام است و آرزوی پیشرفت روز افزون را دارم.من شنیده بودم که به تازگی در شهر هرات نیز این سیستم راه اندزی شده است.درمورد صحت این خبر ما را مطلع کنید.
  با تشکر

  • بله درست شنیدید
   به گزارش خبر گذاری بخدی:
   سیستم خدمات اینترنت نسل سوم (۳G) از سوی مسئولان در وزارت مخابرات و تکنولوژی و شرکت مخابراتی اتصالات در ولایت هرات فعال شد.
   به گفته نبی خیل این سیستم پیشتر در کشور های امریکایی و اروپایی مورد استقاده قرار می گرفت و در ممالک همسایه هیچ کشوری از آن استفاده نمی کند.
   مسئولان می گویند قرار است سیستم ۳G را در سایر ولایت ها نیز فعال کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510