Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
بایسکل رانی بانوان بامیان به مناسبت کمپاین محو خشونت علیه زنان - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علم، تکنولوژی، فرهنگ، هنر / اخبار / بایسکل رانی بانوان بامیان به مناسبت کمپاین محو خشونت علیه زنان
بایسکل رانی بانوان بامیان به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان
بایسکل رانی بانوان بامیان به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان

بایسکل رانی بانوان بامیان به مناسبت کمپاین محو خشونت علیه زنان

مسابقۀ بایسکلرانی بین زنان، تحت نام حرکت به سوی مساوات و به مناسبت کمپاین محو خشونت علیه زنان، در بامیان برگزار گردید.این مسابقه، قبل از ظهر دیرو ز دوشنبه با شرکت ١۵ زن و دختر، از سرک جمنازیوم آغاز شد و آنان با گذشتن از سرک حلقوی شهر جدید بامیان، پنج کیلو متر راه را  پیمودند.

شمار زیادی از تماشاچیان به شمول زنان، بایسکلرانان را با کف زدن های شان تشویق مى کردند.

برای سه تن از برندگان مقام های اول، دوم وسوم مسابقه به نام های ذکیه محمدی، زهرا و سیما، کپ و جوایز دیگر تشویقى اهدا گردید.ذکیه محمدی برندۀ اول مسابقه، گفت که هدف از اشتراکش در مسابقه این بوده تا نشان بدهد که زنان توانمند هستند و مى توانند در هرگونه ورزش سهم بگیرند.

وی افزود که زمینۀ ورزش در بامیان برای دختران فراهم است و هیچ مشکلى وجود ندارد.محمدى علاوه کرد: «پیام ما برای زنان دیگر افغان این است که با جرئت بوده و زندگی مساویانه با مردان داشته باشند.»

فاطمه یکتن از تماشاچیان گفت که برگزارى چنین مسابقات، امنیت و آرامش در بامیان را انعکاس مى دهد.

وى افزود که همین فضاى امنیت، زمینه را براى فعالیت طبقۀ اناث در عرصه هاى مختلف به شمول ورزش مساعد ساخته است.

محمد کبیر طوفان، آمر تربیت بدنی بامیان گفت که این مسابقه، به مناسبت کمپاین محو خشونت علیه زنان و در ارتباط «روز جهانی نارنجی» که برای زنان نامگذاری شده، از طرف یوناما، موسسه شهدا ارگنایزیشن و ریاست امور زنان بامیان برگزار گردیده است.

گفتنى است که ده روزقبل، مسابقه دوش بین ٧۵ جوان به مناسبت روز جهانى جوانان، درشهر بامیان نیز برگزار شد که استقبال و کف زدن هاى صدها تماشاچى را به همراه داشت.

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510