Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
هفت اصل برقراری ارتباط، از برایان تریسی - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / سبک زندگی / هفت اصل برقراری ارتباط، از برایان تریسی
هفت اصل برقراری ارتباط از برایان تریسی

هفت اصل برقراری ارتباط، از برایان تریسی

هفت اصل مهم برقراری ارتباط که برایان تریسی در کتاب The power of clarity بر آنها تاکید می کند:

  • آنچه را از زندگی واقعا اهمیت دارد به خاطر بسپارید. خانواده و روابط را در راس همه مسائل قرار دهید. تامین نیازهای خانواده را در بالاترین اولویت قرار دهید.
  • هنگامی که به کار مشغول هستید، از تمام وقت خود استفاده کنید. وقت خود را هدر ندهید. به خاطر داشته باشید، هر دقیقه ای که در محیط کار هدر می دهید و کار را به محیط خانه می آورید، در نهایت باید آن را از خاناده خود دریغ کنید.
  • طبق اصل روابط، دو نوع زمان در زندگی انسان وجود دارد: زمان کار، که بر اساس نتایج و ثمربخشی شما ارزیابی می شود، و زمان خانواده، که بر اساس عشق و رضایت ارزیابی می شود. بر اساس این اصل: کیفیت زمانی که در محیط کار سپری می کنید، و کمیت زمانی که در خانه می گذارنید، مسئله ای است که حایز اهمیت می باشد. در خانه نیاز به زمان طولانی و بدون وقفه برای آسایش و ارامش دارید تا بتوانید روابط بسیار خوبی با افراد خانوده ایجاد نموده و آن را حفظ کنید.
  • طبق اصل حذف گزینه ها، انجام یک کار به معنای انجام ندادن کار دیگر است. چنانچه مشغول تماشای تلویزیون، خواندن روزنامه، یا کار با کامپیوتر هستید، نمی توانید وقت خود را با اعضای خانواده سپری کنید.
  • عمدا بخشهایی از زمان خود را با خانواده سپری کنید. ۳۰، ۶۰الی ۹۰ دقیقه از زمان خود را به صورت رو در رو و چهره به چهره با اعضای خانواده تعامل برقرار کنید.
  • از قبل برای مسافرت های خانوادگی برنامه ریزی کنید. زمان آنها را دقیقا مشخص نمایید. بهای آنرا به طورکامل از قبل بپردازید. در صورت امکان، کاری کنید این پرداخت ها غیر قابل استرداد باشد. سپس خود را موظف کنید این زمان را از برنامه کاری خود حذف کنید و به اینکه چه اتفاقی ممکن است رخ دهد اهمیتی ندهید.
  • به خاطر داشته باشید برای اینکه بتوانید کاری را بیشتر انجام دهید، باید کار دیگر راکمتر انجام دهید. برای اینکه بتوانید وقت بیشتری را در کنار خانواده سپری کنید، باید کار دیگری را کمتر انجام دهید. به دلیل اصل ۲۰/۸۰ بیشتر کارهایی که هر روز انجام می دهید، از ارزش کمی برخوردار است یا به طور کلی بی ارزش است. با این وجود، زمانی را که در کنار خانواده سپری می کنید از همه با ارزش تر است.

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510