Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
نظریه تیپولوژی جان هالند - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علوم انسانی / روانشناسی / نظریه تیپولوژی جان هالند
نظریه تیپولوژی جان هالند

نظریه تیپولوژی جان هالند

نظریه جان هالند

یکی از راحتترین مدل های تیپولوژی، مدل هالند است که مورد قبول کلیۀ روانشناسان جهان از جمله ایران است. هالند در سال ۱۹۵۸ یعنی در ۵۶ سال قبل گفت که انسانها دارای شخصیت های متفاوتی هستند و شغل با شخصیت باید سازگار باشد. به همین دلیل او انسان ها را از نظر شخصیتی به شش تیپ واقع‌گرا، معنوی، هنری، اجتماعی، متهور، و قراردادی طبقه‌بندی نمود و مطابق با آن محیط را نیز به شش مدل واقع‌گرایانه، جستجوگرایانه، هنری، اجتماعی، متهورانه و قراردادی طبقه‌بندی نمود. ایشان معتقد هستند افراد به دنبال محیط‌هایی هستند که بتوانند مهارت‌ها و توانایی‌های خود را به کار اندازند. نگرش‌ها و ارزش‌های خود را نشان دهند و مسائل قابل قبول و نقش‌های مطابق با آن را به عهده گیرند. و همچنین معتقد هستند رفتار به وسیله‌ی تعامل بین شخصیت و محیط تعیین می‌گردد. اگر تیپ شخصیتی یک فرد و الگوی محیطی او مشخص باشد، می‌توان به پیش‌بینی برخی از نتایج این گونه جورشدن‌ها پرداخت. این گونه نتایج می‌تواند مربوط به انتخاب رشته‌ی تحصیلی، انتخاب شغل و غیره باشد.

  1. ۱٫      تیپ قراردادی(سنتی)

۱-۱             خصوصیات:

فرد با تیپ شخصیتی قراردادی اشتباهاتی را که باید تصحیح شوند را بلافاصله می بینند و در مقابل اشتباهاتی که خود مرتکب می شوند خود را بسیار سرزنش می کند. برای او عدالت و اصول اخلاقی بسیار اهمیت دارد. او می خواهد پیوسته آدم خوبی باشد. این تیپ پیوسته در گیر و دار پنهان کردن احساسات و انضباط داخلی می باشد. این درگیری او را به دو نیم فرماندهی تقسیم می کند و همین باعث می شود که گاهی شاهد یک رفتار غیرمنتظره از جانب او باشیم. او از تغییرات و چیزهای جدید می ترسد. او دائماً نگران است مخصوصاً از دیگران، از عصبانیت و خشمشان و افکار پنهانشان.

 او فردی سازمان یافته، مرتب، واقع بین، پیگیر، انعطاف ناپذیر، کارآمد، وظیفه شناس، مطیع، فاقد تخیل، مدافع و صرفه جو می باشد. او به فعالیت های جسمانی علاقه ای ندارد. به جزئیات امور توجه دارد. توانایی سازماندهی کارها را دارد. کسب قدرت در عرصه های اجتماعی، کاری و سیاسی برای او بسیار مهم است. از امور مبهم و پیچیده دوری می کند. و در برخورد با مشکلات زندگی به دنبال راه حل هایی تدوین شده می گردد.

فرد با این تیپ شخصیتی از انجام کاری که نیاز به تصمیم گیری داشته باشد سر باز می زند و اگر در مورد کاری که می بایست انجام می دهند اطلاعات کافی نداشته باشند به مدت طولانی به دنبال بهترین و عالی ترین راه می گردد و در این راه از دیگران نیز مشورت می گیرد و نهایتاً پس از پذیرفتن کار سعی بر آن دارد به نحو احسن انجام بپذیرد و هیچ چیز نمی تواند نظر ایشان را تغییر دهد.

او دوستدار نظم و ترتیب و برای حفظ قوانین و مقررات احترام خاصی قائل است.

۱-۲            ارتباطات

از انجا که او فردی است که از مواخذه شدن بیزار است، همیشه می خواهد همه کارها در حد عالی انجام شود، از دیگران هم چنین توقعی دارد و چنانچه دیگران نتوانند کارها را در حد عالی انجام دهند بسیار عصبانی می شود و عصبانیت خود را هم نشان می دهد. و پیوسته مسئولیت دیگران را به آنها یادآور می شود.

او افراد را به دو دسته خودی (افرادی که می تواند به آنها اعتماد کند.) و غریبه ها (افرادی که قابل اعتماد نیستند.) تقسیم می کند. او با دسته اول دوست می باشد و در واقع خود را نسبت به این گروه مسئول می داند و سعی می کند تا تواضع کامل را در مقابل آنها به اجرا بگذارد. او از آنها هم همین توقع را برای خود دارد. ارتباط او بیشتر صمیمی است تا گرم. او از افراد خشن و مستبد فراری است.

۱-۳           شغل های مناسب

 حسابدار، کارشناس امور اداری، کارشناس و مشاور مالیاتی، کارشناس امور گمرکی، دفتردار حقوقی / قضایی، کارشناس ثبت احوال، تحلیل گر امور مالیاتی، مسئول دفتر، کتابدار، بایگان، بازرس پرواز، اپراتور، منشی دادگاه، تحویلدار بانک، تحلیل گر بودجه و …

 

  1. ۲٫     تیپ احساسی اجتماعی

۲-۱            خصوصیات

فرد با تیپ شخصیتی احساسی اجتماعی افتخار می کند که به دیگران کمک می کند و همچنین افتخار می کند که خودش نیازی به کمک ندارد (که در واقع او روی نیازهایشان سرپوش می گذارد) او پیوسته معترض است که دیگران قدر وی و زحماتش را نمی دانند و آنها را خود خواه می داند. پیش می آید که او از اینکه کسی مثل خودش را ندارد تا به حرفهایش گوش دهد و کمکش کند رنج می برد.

معمولاً افرادی مسئول، صمیمی، آرمان گرا، سخاوتمند، با کیاست، مهربان، همدل، خوش مشرب، مبادی آداب، معاشرتی، صبور، دارای روحیه همکاری، متقاعد کننده، مشوق، فهمیده و اهل رفاقت و دوستی اند.دوست دارند با مردم کار کنند تا آنها را آگاه و مطلع نمایند. دارای مهارت های کلامی هستند. علاقمند به امدادگری، تعلیم ، درمان، مشاوره و خدمت به دیگران با تکیه بر روابط میان فردی هستند. برای بهبود امور دیگران تلاش فراوان می کنند. عاشق خدمات اجتماعی اند. از دید دیگران افرادی مردم دوست، خوش خلق و برون گرا هستند. برای حل مشکلات زندگی خود راه حل های احساسی(درک احساسات خود و دیگری) را انتخاب می کنند.

افراد دارای این تیپ شخصیتی معمولاً سعی بر کمک کردن به دیگران دارند. برای اینکه دیگران موفق شوند، خیلی سریع به استعدادهای آنها پی می برند و آنها را تشویق می کنند تا در راه استعدادهایشان قدم بردارند. او بسیار خوشحال می شوند اگر بتوانند کاری را برای یک نفر بلند چایه انجام دهد و حتی در خدمت او باشد. این افراد تنهایی و بی کاری را دوست ندارد و گاهی چنان غرق در تاثرات می شود که گویی عقلش را از دست داده است.

۲-۲           ارتباطات

این تیپ شخصیتی همیشه آماده برای خدمت کردن به دیگران به خصوص افرادی که دوستشان دارد می باشد. او  همیشه حاضر است تا به حرف های دیگران گوش دهد و بسیار خونگرم است. او علاقه مند است که دیگران دوستش بدارند و به نصیحت هایش هرچند ساده گوش فرا دهند. این تیپ خیلی خوب خود را با دیگران وفق می دهد و می خواهد که کمک هایش موثر واقع شود و اگر شخصی کمک هایش را درک نکند به یکباره از آن شخص روی بر می گرداند.

 

۲-۳          شغل های مناسب

معلم، مدیر مدرسه، مربی الهیات و علوم دینی، مربی تربیتی، جامعه شناس، روانشناس، مشاور خانواده، مدیر مهد کودک، کارشناس / مدیر کتابداری، کارشناس / مدیر بخش آموزش، مربی مهد کودک، فیزیوتراپیست، روانکاو، مدیر سازمان های خیریه، استاد دانشگاه، پرستار، مورخ، مدیر کارگزینی، رئیس پلیس، کارشناس مطالعات خانواده، روانشناس صنعتی، مشاور تحصیلی، مشاور شغلی، کارشناس روابط عمومی، مددکار اجتماعی، کاردان بهداشت دهان و دندان، افسر پلیس، مامور آگاهی و …

  1. ۳٫    تیپ احساسی هنری

۳-۱           خصوصیات

این تیپ شخصیتی پیوسته به دنبال هیجان است و مزاح مخصوص خود را دارد. او همیشه فکر می کند که اندوهی بس بزرگ و مخصوص در درونش می باشد که دیگران قادر به درک آن نمی باشند. او چون خود را سرشار از اندوه می بیند، زندگی را اندوه بار می داند و اکثر اوقات کمی افسرده می باشد. او تصورات فوق العاده ای را دارا می باشد و ترجیح می دهد در تصوراتش زندگی کند. او زیبایی ها را بسیار دوست دارد. او فردی احساسی، نامرتب، آرمان گرا، خیال پرداز، مستقل، شمی، درو نگر، مبتکر، ابرازگر، حساس، مبهم، غیر سنتی و دارای منش و روحیه بازی می باشد. در شناسایی و بیان خصوصیات خود مهارت دارد. کمتر به کنترل خود پرداخته و احساسات خود را به راحتی بیان  می کنند. ارتباط خوبی با دیگران دارد. به انجام کارهای پیچیده، ابتکاری و هنری علاقه مند است. فردی نوآور و خلاق است. وی علاقمند به کار در موقعیت های سازمان نیافته است. دوست دارد چیزهای مختلف را تجربه کند. او در مهارت های اداری و دفتری ضعیف است. از دید دیگران سنت گریز، نامرتب و مبتکر می باشد. از انجام کارهای تکراری و پیروی از قوانین موجود متنفر است و در حل مشکلات زندگی خود به راه حل های خلاقانه و گاه هنری روی می آورد.

این تیپ شخصیتی پیوسته می خواهد منحصر به فرد و تک باشد و به گونه ای خود را از دیگران متمایز کند. وی قادر است در هر کاری به طور موثر از خود مایه بگذارد. بخصوص که آن کار بصورتی باشد که او بتواند زیبایی و سلیقه مورد نظر خود را در آن سهیم کند و به نوعی منحصر بفرد باشد. این تیپ خیلی سریع تشخیص می دهد که در یک مجموعه جای چه چیزی خالی می باشد و چگونه می توان آن را پر کرد. وی مرتباً از نتیجه و کارهای خود مایوس می شود و همین یاس او را تشویق به عقب نشینی می کند.

۳-۲          ارتباطات

تیپ احساسی هنری چون پیوسته با احساساتش زندگی می کند در ارتباطاتش فکر می کند که دیگران کلام او را نمی فهمند. به همین دلیل از نماد ها در ارتباطاتش استفاده می کند. و چون دیگران متوجه نمادها و سمبل ها و منظور او از این طریق نمی شوند، او فکر می کند که مردم او را درک نمی کنند. مردم درمورد تیپ احساسی هنری می گویند که وی بسیار جذاب است. این جذابیت را خود او برای خودش ساخته است. او در عرضه سلیقه های خوبش بسیار متبحر است. او بسیار حساس و سرشار از ترحم می باشد. او معمولاً شنونده خوبی است.

۳-۳         شغل های مناسب

معماری، طراح تبلیغات، فیلمنامه نویس، خوشنویس، شاعر، بازیگر، خبرنگار، روزنامه نگار، کارشناس میراث فرهنگی، داستان نویس، فیلمبردار، نوازنده، مردم شناس، باستان شناس، کارشناس علوم ارتباطات، مشاغل مربوط به هنرهای تجسمی،تزئینی و نمایشی، سردبیر مجله و روزنامه، طراح گرافیک، طراح لباس و مد، طراح صحنه، طراح داخلی، انیماتور، ویراستار، طراح صنعتی، طراح پارچه، کارشناس صنایع دستی، گرافیست رایانه ای، مترجم زبان های خارجی، نویسنده، روانشناس اجتماعی، کارشناس ادبیات فارسی، کارشناس ادبیات زبان های خارجی، موسیقیدان / آهنگساز، کارگردان، نقاش، عکاس، کارشناس چاپ، کارشناس مرمت و احیای آثار باستانی، کارشناس فرش، طراح صفحات وب و …

 

  1. ۴٫    تیپ واقع گرا (فنی-ورزشی)

۴-۱ خصوصیات

این تیپ شخصیتی پیوسته به دنبال دانستن است. او می خواهد بداند. او از یک طرف نمی خواهد دیگران از دانسته های او بهره ببرند، از طرفی دیگر می خواهد به دیگران نشان دهد که بسیار می داند. معمولاً فردی خوددار، مصر، واقع بین، جدی در کار، انعطاف ناپذیر، مادی گرا، سر سخت و متواضع است. او دارای توانایی بدنی و مکانیکی می باشد. علاقمند به کار با اشیاء، ماشین ها، ابزار، گیاهان و حیوانات است. او به دنبال مزد و پاداش کار و دستاوردهای عینی و فردی واقع گرا، محافظه کار و صریح است. معمولا در ارتباطات اجتماعی ضعف دارد. به دنبال راه حل های عملی و بدنی برای حل مشکلات زندگی خود می گردد.

۴-۲ ارتباطات

تیپ واقع گرا معمولاً کم صحبت می کند. او یک شنونده خوبی است. وی تا زمانیکه از او سوالی نشود خود را وارد بحث نمی کند.

۴-۳ شغل های مناسب

مهندس مکانیک، مهندس ماشین آلات سنگین، خلبان، تکنسین ( در هر رشته ای)، تعمیرات و تاسیسات ( در هر رشته ای)، جوشکار، تراشکار، افسر ارتش، فعالیت در حوزه تربیت بدنی، جنگل داری، مشاغل ایمنی تجهیزات، مبلمان سازی، ساخت و تعمیر ابزار آلات موسیقی، قالب سازی، و کار در صنایع مختلف شامل: صنعت غذا و خوراکی ها، صنعت رنگ و پارچه، صنایع دریایی، صنایع فلزی، صنعت کشاورزی و دامداری، صنعت حمل و نقل، صنعت نفت و گاز، صنایع مونتاژ، صنعت سنگ و معدن، صنعت چوب، صنعت چاپ، تولیدات چرم، صنعت فولاد، صنعت کیف و کفش، صنایع آب و برق و مخابرات، صنعت پل سازی و …

 

  1. ۵٫    تیپ جستجو گر

۵-۱ خصوصیات

تیپ جستجوگر می خواهد از راز خلقت هم سردر بیاورد. پس یک مشاهده قوی در هر موردی دارد. برای او بسیار مهم است که بتواند مستقل و بی نیاز از دیگران باشد. به همین دلیل به ندرت چیزی را از دیگران طلب می کند. یا سعی می کند که طوری زندگی کند تا زیاد به چیزی نیاز نداشته باشد تا مجبور شود از دیگران مدد بخواهد. گاهی اوقات نوعی ترس خفیف او را در بر می گیرد. از این که می تواند هیجاناتش را کنترل کند بسیار خوشحال است.

او فردی خوددار، محتاط، تحلیل گر، نقاد، کنجکاو، مستقل، روشنفکر، درون نگر، بد بین، پیجیده، دقیق، منطقی، فروتن و کناره گیر می باشد. طرفدار اصلاحات اساسی و بنیادین است. اهل تفکر، سازمان دهی و استدلال است. رابطه اجتماعی قوی ندارد. دوست دارد مشاهده کنند و یاد بگیرد. عاشق تحقیق، تجزیه وتحلیل و حل مساله است. توجه ویژه ای به رشد، توسعه و کسب علم دارد. در متقاعد کردن دیگران بسیار ضعیف دارد.

او پیوسته می خواهد بداند. زیرا به نظر او اطلاعاتی که دارد کافی نیست و ممکن است از همین نقطه ضربه بخورد. برای او وارد عمل شدن هنوز زود است. باید اطلاعات بیشتری جمع آوری کرد و آن وقت با اطمینان کامل قدم به جلو گذاشت.

۵-۲  ارتباطات

تیپ جستجوگر بسیار کم صحبت می کند، چون ممکن است راجع به موضوع مورد صحبت به اندازه کافی چیزی نداند. و این در برابر دیگران خیلی زشت است و برعکس او یک شنونده خوب است. که با دقت به صحبت های دیگران گوش می کند. اگر از او سوالی شود و خواسته شود که او نیز کمی صحبت کند؛ اینجاست که قادر است به صورت مفصل و یا حتی با آمار و مدارک کامل راجع به موضوع سخن براند. او بسیار واضح و مشخص صحبت می کند و در آخر هم این منظور را می رساند که اگر بخواهند، باز هم می تواند بیشتر توضیح دهد ولی در فرصتی دیگر. او بسیار منصف است.

۵-۳ شغل های مناسب

پزشک، فیزیکدان، جراح، شیمیدان، دندانپزشک، ریاضی دان، داروساز، کارشناس علوم و فنون هسته ای، مهندسی هوا و فضا، اقتصاد دان، مهندس طراح سیستم، دامپزشک، زمین شناس، زیست شناس، نویسنده علمی، جامعه شناس، منجم، مهندس نرم افزار کامپیوتر، مهندس( عمران، الکترونیک، کشاورزی و …)، پژوهشگر، روانپزشک، روانشناس، استاد دانشگاه، بیولوژیست، جغرافی دان

 

 

  1. ۶٫     تیپ کارآفرین (تهوری)

۶-۱ خصوصیات

او فردی پر انرژی و پرتحرک می باشد. او نمی تواند محرومیت را بپذیرد. برای او زندگی می تواند یا کاملاً سفید باشد یا کاملاً سیاه. مردم یا خوب هستند یا بد. او به نیازهای روحی و احساسی خود هیچ توجهی ندارد زیرا برای او این نوع نیازها به منزله نوعی ضعف می باشد. او فردی ماجراجو، بلندپرواز، مطمئن به خود، برون نگر، هیجان طلب، معاشرتی، خوش بین، با انرژی، رهبر، مایل به جمع آوری دارایی، آگاه به منابع مختلف، باشوق، ریسک کننده و مقتدر است. دوست دارد با مردم کارکرده و آنها را برای رسیدن به اهداف سازمانی یا درامد اقتصادی رهبری و مدیریت کنند. در متقاعد کردن دیگران توانمند هست. به دنبال کسب دستاوردهای مالی و موقعیت مناسب اجتماعی است. توانایی خوبی در بازاریابی و فروش دارد. به علوم پایه و امور پژوهشی علاقه ندارد. در برخورد با مشکلات زندگی خود، راه حل های ریسک پذیر را انتخاب می کند.

برای یک تیپ کارآفرین زندگی یک مبارزه است. او خود را یک مبارز می داند که در جستجوی برقرار کردن عدالت است. او می خواهد یک کنترل کامل روی همه چیز داشته باشد و بتواند فرمان براند. او بسیار سریع و راحت تصمیم گیری می کند. او یک تبحر خاصی در عملی کردن ایده ها دارد و سریع وارد عمل می شود. او یک برنامه ریزی و سازماندهی قوی دارد.

۶-۲  ارتباطات

برای تیپ کارآفرین همه مردم یک نوع تهدید به حساب می آیند. او خیلی سریع افرادی را که دارای قدرت می باشند، شناسایی می کند. وی همچنین نقاط ضعف دیگران را هم شناسایی می کند، تا بتواند برای حکمرانی بر آن افراد از این ضعف ها استفاده کند. او بسیار رک می باشد و در بیان حقایق به خصوص روی دیگران هیچ ابایی ندارد. برای او گفتن نه بسیار راحت است.

۶-۳  شغل های مناسب

مدیر بازرگانی، بازاریاب، رهبری، مدیر هتل و رستوران، کارشناس حقوق و علوم قضایی، دادستان، قاضی، مدیر امور جهانگردی، خرده فروش، رئیس دانشگاه، مترجم، کارآگاه خصوصی، مشاور املاک، مشاور مالی و سهام، تاجر، سیاستمدار، واسطه گر، مدیر منابع انسانی، مدیر دولتی، مدیر اجرایی، نماینده مجلس، مشاور مدیریت، مدیر شرکت خصوصی، مهماندار هواپیما، رئیس اتاق بازرگانی، سرپرست آموزش، حسابدار مالیاتی، بازرس بهداشت محیط کار، مدیر بانک، مدیر شرکت بیمه، مدیر خدمات مجالس و مهمانی ها، مامور خرید، مامور فروش، وکیل، کارشناس علوم سیاسی، کارشناس روابط بین الملل، مدیر فرودگاه، مهندس صنایع و …

درباره مجتبی رضوانی

۲ دیدگاه

  1. من که متوجه نشدم از کدوم تیپ هستم . تقریبا از هر کدوم ی چند تا صفتشو داشتم!!

  2. ؟؟؟؟؟؟؟
    من همشو دارم…!!!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510