Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
شرح زندگینامه و آثار گابریئل گارسیا مارکز و دانلود رمان مشهور صد سال تنهایی به چند زبان - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / علوم انسانی / ادبیات / شرح زندگینامه و آثار گابریئل گارسیا مارکز و دانلود رمان مشهور صد سال تنهایی به چند زبان
گابریئل گارسیا مارکز
گابریئل گارسیا مارکز

شرح زندگینامه و آثار گابریئل گارسیا مارکز و دانلود رمان مشهور صد سال تنهایی به چند زبان

ابتدا به وضع کنونی این نویسنده بزرگ می پردازیم، گابریل گارسیا مارکز، نویسنده برجسته اهل کلمبیا و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۸۲، بر اثر کسالت در بیمارستانی در مکزیکوسیتی بستری شده است. مقام‌های مکزیک علت بستری آقای مارکز را مشاهده عفونت در ادرار و ریه او عنوان کرده اند.

از گابریل گارسیا مارکز به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان اسپانیایی زبان تاریخ یاد می شود و شاهکار او “صد سال تنهایی” توسط دهها میلیون نفر در سراسر جهان خوانده شده است.

صد سال تنهایی که در سال ۱۹۶۷ انتشار یافت تاکنون بیش از ۳۰ میلیون نسخه فروش کرده است.این رمان با ارزش را می توانید در پایان این مقاله به زبان های فارسی، عربی، اسپانیایی و انگلیسی در سه فرمت PDF، EPUB و DJVU دانلود نمایید.

آقای مارکز که سی سالی است در مکزیک زندگی می‌کند، از روز دوشنبه (۳۱ مارس) در بیمارستانی در مکزیکوسیتی بستری است.

موسسه ملی سالوادور زوبیران که خبر بستری شدن آقای مارکز را منتشر کرده علت پذیرش او را عفونت و کم آبی بدن عنوان کرده است. وزیر بهداشت مکزیک گفته که بدن آقای مارکز به معالجات پاسخ داده و او به محض بهبودی مرخص خواهد شد.

دو سال پیش، برادر گابریل گارسیا مارکز علنا اعلام کرد که این نویسنده برجسته از بیماری فراموشی (دمانس) رنج می‌برد و دیگر نمی‌نویسد.

گابریئل گارسیا مارکز

گابریئل گارسیا مارکز

زندگینامه

گابریل گارسیا مارکز(به اسپانیایی: Gabriel José García Márquez )، بزرگترین نویسنده کلمبیا و نام‌آورترین نویسنده جهان و برنده جایزه ادبی نوبل سال ۱۹۸۲، در ششم ماه مارس ۱۹۲۸ میلادی در دهکده آراکاتاکا در منطقه سانتاماریای کلمبیا متولد شد و تا سن هشت سالگی در این دهکده نزد مادربزرگش زندگی ‌کرد.در سال ۱۹۳۵ به قصد زندگی با والدینش به شهر بارانکیا رفت و تحصیلات ابتدایی خویش را در مدرسه سیمون بولیوار به اتمام رساند
در سال ۱۹۴۱ اولین نوشته هایش در روزنامه‌ای به نام خوونتود (Juventude) که مخصوص شاگردان دبیرستانی بود ، منتشر شد.تحصیلات دبیرستانی او با وقفه روبه‌رو گشت و مارکر ، یک سال به سوکو رفت.در سال ۱۹۴۳ پس از پایان سال تحصیلی ، ساحل آتلانتیک را جهت رفتن به بوگوتا ترک کرد ودر این شهر در کنکوری جهت گرفتن بورسیه شرکت کرد.
گارسیا مارکز در آن روزگار که در دبیرستان زیپاکوئیرا به تحصیل مشغول بود ، با انتشار مجله ای به نام لیتراتورا قدرت ادبی خویش را به سایر همکلاسیهایش بازشناساند ، ولی متاسفانه نشریه فوق بعد از یک شماره توقیف شد.
در سال ۱۹۴۷ مارکز تحصیل در رشته حقوق را در دانشگاه بوگوتا آغاز کرد.بی آن که نوشته ای را منتشر کند، مسئولیت ضمیمه دانشگاهی مجله هفتگی رازون را به عهده گرفت و با پیلینو مندوزا و کامیلو تورس آشنا شد.
در سپتامبر همان سال ، اولین نوول خود را در ضمیمه ادبی ال اسپکتادو منتشر کرد و در ماه دسامبر ، مارکز امتحانات سال اول حقوق را گذراند.
در ژانویه سال ۱۹۵۰ ، گارسیا مارکز مقله نویس روزنامه ال ارالدوی بارانکیا شد.
نوشتن کتاب “برگ‌ریزان” را همان سال اغاز کرد.
در سال ۱۹۵۱ ، مارکز به کارتاخنا ، جایی که والدینش در آن مستقر شده بودند ، برگشت.
اما در سال ۱۹۵۲ ، دوباره به بارانکیا برگشت و دست‌نویس برگ‌ریزان به انتشارات لوسادای بوینس آیرس داد ، اما رد شد.با این حال او همچنان به خواندن ،سیر و سفر کردن و نوشتن و نوشتن ادامه دادو سرانجام در سال ۱۹۵۵ کتاب برگ ریزان منتشر شد.
در ژانویه سال ۱۹۵۷ ، مارکز نوشتن “کسی به سرهنگ تامه نمی نویسد” را تمام کرد. در ماه مه همراه مندوزا به آلمان شرقی رفت.در ژوئیه ، باز به همراه پلینیو مندوزا ، به شوروی سفر کرد و از آنجا ، به مجارستان رفت در ماه اکتبر ، به پاریس برگشت و گزارشی طولانی درباره ممالک بلوک شرق نوشت.
مارکز در مارس ۱۹۵۸ ، در جریان یک سفر کوتاه به کلمبیا ، با نامزدش مرسدس بارکاپاردو ازدواج کرد.در همان سال سردبیر مجله ونزوئلا گرافیکا شدوکتاب”کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد” را منتشر کرد.همچنین بسیاری از قصه های کتاب مراسم تدفین مادربزرگ . رمان ساعت شوم را به پایان رساند.
در آوریل ۱۹۶۱ ،”کسی به سرهنگ نامه نمی نویسد” مجددا چاپ شد.در همین سال به مکزیک رفت و با زن و فرزند دو ساله‌اش زندگی کرد.برایفیلمهای سینمایی فیلمنامه نوشت.همچنین دستنویس داستان ساعت شوم را به مسابقه ملی رمان که در بوگوتا توسط شرکت نفت اسو ترتیب یافته ، فرستاد و جایزه اول آن را از آن خود کرد.
در سال ۱۹۶۲ کتاب”کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد” وی در مکزیک منتشر شد.همچنین ترجمه همان کتاب در پاریس.اولین روایت پاییز پدرسالار را هم در همین سال نوشت.در سال ۱۹۶۵ ، نوشتن صد سال تنهایی ، را آغاز کردو در آوریل ۱۹۶۸ ، صد سال تنهایی در بوینس آیرس منتشر شدو به موفقیتی فوری و چشمگیر رسید طوری که کتاب به طور مداوم تجدید چاپ می‌شد.
در سال ۱۹۶۹ ، صد سال تنهایی ، جایزه فرانسوی بهترین کتاب خارجی را نصیب خود کرد.
در سال ۱۹۷۰ در بارسلون سرگذشت یک غریق چاپ شد.مارکز پس لز اینکه پست “سفیر” بودن در بارسلون را رد کرد ، به سفر طولانی در کشورهای کاراییب پرداخت.
انتشار نوول های کتاب داستان غم‌انگیز و باورنکردنی ارندییرای ساده‌دل و مادربزرگ سنگ‌دلش ، باعث شد که جایزه رومولوگایه‌گوس را در مورد بهترین رمان به دست آورد.
در سال ۱۹۷۶ ، پاییز پدرسالار منتشر شد.
در فوریه سال ۱۹۸۱ ، اولین مجموعه آثار روزنامه نگاری‌اش در بارسلون چاپ شد.در ماه مارس همان سال ارتش کلمبیا او را تهدید کرد فورا کشورش را ترک کند و او هم ناچار به مکزیک بازگشت.
در سال ۱۹۸۲ ، کتاب چشمان آبی رنگ سگ را منتشر کرد و نیز در همین سال موفق به اخذ جایزه ادبی نوبل گردید.
کتاب عشق سالهای وبا را در ۱۹۸۶ منتشر کرد.
انتشار کتاب ژنرال در هزار توی خویش در سال ۱۹۸۹ در سطح جهانی جنجال آفرید.
در ۱۹۹۲ ، کتاب از عشق و شیاطین دیگر ،۱۹۹۶انتشار پرونده یک گروگانگیری ، ۱۹۹۸ کارگاه سناریو نویسی و فرهنگ جامع اصطلاحات آمریکای لاتین،۱۹۹۹ سرزمین کودکان و برای آزادی و در سال ۲۰۰۰ دو عنوان کتاب به نام یاداشت‌ها و خانه بزرگ از او منتشر شد.
تا همین اواخر ، مارکز با همسر ، دو فرزند ، عروس و نوه شش‌ساله‌اش در شهر نیومکزیکو زندگی می‌کردند ، اما با وخامت اوضاع جسمانی و سرطان روبه‌پیشرفت ،همچنین با احساس نزدیکی مرگ ، به سرزمین خود بوگوتا رفت.از چندی پیش ، عنوان بزرگ‌ترین مرد و مرد سال ۱۹۹۹ آمریکای لاتین رسما به وی داده شد.
آخرین کتابی که از مارکز در ایران چاپ شد”زیستن برای بازگفتن” بود.

در میان آثار گوناگون مارکز ،صد سال تنهایی ، پاییز پدر سالار ، عشق در سالهای وبا ، کسی برای سرهنگ نامه نمی نویسد و ژنرال در هزارتوهای خود ، اهمیت و ارزش ویژه‌ای دارند.

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

۲ دیدگاه

 1. محمد صالح قربانی

  با سلام
  کلیه ی فایل ها پسوورد میخوان.
  پسووردشم زدم میگه اشتباهه
  پسووردشwww.bbooks.ir
  لطفا پسوورد درستش رو اعلام کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510