Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
چگونه زبان انگلیسی را اصولی و خودکار بیاموزیم؟ (بخش اول) - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / کارآفرینی و موفقیت / چگونه زبان انگلیسی را اصولی و خودکار بیاموزیم؟ (بخش اول)
انگلیسی را اصولی بیاموزیم.

چگونه زبان انگلیسی را اصولی و خودکار بیاموزیم؟ (بخش اول)

چطور انگلیسی را اصولی یاد بگیریم؟

قطعا اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر هیچ کس پوشیده نیست. یادگیری هر زبانی نیازمند سخت کوشی، مداومت و تعهد و اشتیاق و جرات اشتباه کردن است، زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنا نیست. در این مقاله نکات مهمی را در رابطه با روش یادگیری اصولی زبان انگلیسی مطرح خواهیم کرد. ابتدا در بخش اول مقاله، به روش های تقویت صحبت کردن خواهیم پرداخت.

تقویت مهارت صحبت کردن

هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید: بدون شک بهترین روش یادگیری یک زبان خارجی این است که به آن زبان صحبت کنیم. اصلا مهم نیست که چقدر انگلیسی میدانیم، ۵ کلمه، ۵۰ کلمه یا کاملا روان هستیم. صحبت کردن با یک شخص دیگر در هر سطحی که هستید، بهترین روش برای بهبود بخشید سطح زبان تان است.

  • تا میتوانید به محتواهای انگلیسی بومی گوش کنید، اگر حس می کنید در صحبت کردن پیشرفت نمی کنید، در واقع مطمئن باشید وقت کافی بر روی گوش کردن نمی گذارید!
  • هیچ وقت منتظر زمانی که انگلیسی ات بهتر شود برای صحبت کردن، نباش! آن زمان به این زودی ها فرا نمی رسد! پای خودت را از دایره راحتی فراتر بگذار و با هر سطحی که هستی شروع کن به صحبت کردن. مطمئن باش با این کار از سرعت پیشرفت خودت متعجب خواهی شد.
  • در صورت امکان یک انگلیسی زبان بومی برای صحبت کردن پیدا کن، اگر این امکان فراهم باشد یک فرصت بسیار عالی برای تقویت و یادگیری با سرعت بالا در اختیار داری.

روی لهجه و تلفظ خود تمرکز کنید: حتی اگر در سطح خوبی از دانش انگلیسی قرار دارید، انگلیسی زبان ها ممکن است صحبت کردن شما را درست متوجه نشوند، اگر به خوبی بر روی لهجه و تلفظ خود کار نکنید.

  • تا می توانید به صحبت های انگلیسی بومی گوش دهید، فیلم های انگلیسی ببینید، برنامه های رادیو و تلویزیونی انگلیسی را دنبال کنید و دقت کنید آنها چگونه لغات را تلفظ می کنند، لحن کلامشان چگونه است و …
  • در مورد صداهایی که ممکن است در زبان انگلیسی وجود داشته باشد، ولی در زبان مادری تان نباشه و یا روش تولید آن صدا متفاوت باشد، بیشتر دقت و تمرکز کنید.
  • به لهجه های گوناگون انگلیسی دقت کنید، و در ابتدا بر روی یادگیری یکی از لهجه ها تمرکز کنید. مثلا لهجه امریکایی

دایره لغات خود را افزایش دهید و تا میتوانید اصطلاح بیاموزید: هرچه دایره وسیع تری از لغات را اصولی و کاربردی آموخته باشید و هرچه بیشتر اصطلاحات انگلیسی بلد باشید، به همان میزان صحبت کردن شما روان تر و با کیفیت تر و قابل فهم تر خواهد بود.

  • بهترین روش یادگیری لغات اصطلاحات، روش طبیعی آن است، یعنی لغات را در موقعیت خاص و در جمله یادبگیرید. اگر با یک انگلیسی زبان بومی در ارتباط هستید، بصورت خودکار لغات و اصطلاحات زیادی را فرا خواهید گرفت. در غیر این صورت از پادکست ها، فیلم ها و منابع بومی استفاده کنید، شرایط خود را انگلیسی کنید تا لغات و اصطلاحات را کاربردی بیاموزید. مثلا بجای حفظ کردن لغات و اصطلاحات آنها را در یک موقعیت واقعی در جمله استفاده کنید.
  • انگلیسی زبان های بومی در صحبت هایشان بیشتر از اینکه از تک لغات استفاده کنند از اصطلاحات استفاده می کنند. پس برای یادگیری اصطلاحات به روش طبیعی واقعا از نظر زمانی سرمایه گذاری کنید.

در یک کلاس زبان یا گروه دیسکاشن شرکت کنید: شرکت کردن در گروههایی که همه افراد هدف واحدی را دنبال می کنند، قطعا شما را در راه رسیدن به هدفتان یاری خواهد کرد. با حضور در چنین گروههایی با موقعیت ها و شرایط جدیدی مواجه خواهید شد که صحبت کردن در چنین شرایط و موقعیت ها باعث افزاییش دامنه لغات و اصطلاحات شما خواهد گردید.

همیشه یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی همراه خود داشته باشید: فرقی نمی کند که از یک نرم افزار یا یک کتاب استفاده می کنید، فقط همیشه همراهتان باشد، تا مطمئن باشید هیچ وقت بخاطر ندانستن مفهوم یک لغت یا یک عبارت متوقف نخواهید شد. دقت کنید که حتما از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید، در ابتدای راه اگر با دیکشنری انگلیسی به فارسی آغاز می کنید اشکالی ندارد ولی استفاده مداوم از این نوع دیکشنری، ذهن شما را به یک ذهن مترجم تبدیل خواهد نمود که تا زمانی که معادل فارسی لغات به ذهنتان نرسد، انگلیسی آن نیز به ذهن تان نمی رسد، در واقع ما بین ذهن شما و زبان انگلیسی همیشه یک لایه زبان فارسی وجود دارد که باعث تاخیر شدید در فهم و صحبت کردن شما خواهد شد و در واقع هیچ وقت نخواهید توانست انگلیسی را مستقیما درک کرده و مستقیما صحبت کنید، یا به عبارتی دیگر انگلیسی فکر کنید.

زمانی که لغت خاصی را در دیکشنری جستجو می کنید، چنانچه مفهوم لغت را با استفاده از توضیحات دیکشنری درک کردید، دیگر لازم نیست حتما معادل آن را در زبان فارسی بدانید، همین درک مفهوم و کاربرد آن لغت در جملات مختلف نشان دهنده یادگیری آن به زبان انگلیسی می باشد. یکی از بهترین انتخاب های شما برای دیکشنری، دیکشنری لانگمن می باشد که هم نسخه کتابی آن و هم نسخه نرم افزاری آن برای کامپیوتر و تلفن همراه موجود است.

ذهنتان را درگیر موضوع کنید: معمولا هنگام صحبت کردن، زبان آموزان اظهار می کنند که حرفی برای گفتن ندارند، و یا چیزی به ذهنشان نمی رسد، علت این امر این است که ذهن هنوز درگیر مساله مورد نظر نشده است، و بهترین روش برای درگیر کردن ذهن، سوال و جواب است. تا می توانید سوال بسازید. ذهن به طور ناخوداگاه زمانی که با سوالی مواجه می شود به دنبال پاسخ آن می گردد. در نتیجه سعی کنید به همراه دوستان خود در مورد موضوع، داستان، فیلم، تصویر یا … تا میتوانید از یکدیگر سوال بپرسید و به سوالات یکدیگر پاسخ دهید.

نکته: روش صحیح فیلم دیدن: چنانچه علاقمند به فیلم هستید، دیدن فیلم های زبان انگلیسی یکی از بهترین روشهای تقویت مهارت گوش دادن و صحبت کردن می باشد. اگر یک فیلم را بطور کامل مشاهده می کنید، هیچ وقت از زیرنویس (فارسی/ انگلیسی) استفاده نکنید، و به دنبال لیست کردن لغات و اصطلاحات کل فیلم نباشید! با این کار یک لیست عظیم از لغات و اصطلاحاتی خواهید داشت که به دیگر لغات و اصطلاحاتی که غیراصولی حفظ کرده اید اضافه می شوند. (منظور از غیراصولی یعنی ممکن است لغت را حفظ کرده اید ولی هیچ گاه قادر به استفاده از آن نمی باشید.) در عوض بنشینید و فیلم را بدون زیر نویس ببینید و داستان فیلم را دنبال کنید و از آن لذت ببرید. با این کار ذهن شما جملات و عباراتی را که دریافت می کند به مرور با صحنه ها و تصاویر مطابقت داده و درک شما را از عبارات بالا می برد، تا جایی که بعد از مدتی که اینطور فیلم ببینید بسیاری از اصطلاحات و عبارات را خواهید فهمید و خود نیز استفاده خواهید کرد.
در صورتی که بر روی قسمت های کوتاه و بریده شده فیلم ها کار می کنید، می توانید بر روی مفهوم لغات و اصطلاحات نیز تمرکز کنید. و یا بجای کاراکتر های فیلم صحبت کنید، این کار نیز بسیار مفید می باشد.

چنانچه در شبکه اجتماعی تلگرام عضویت دارید با عضویت در کانال آموزش زبان TetaEnglishInAction زبان انگلیسی را می توانید کاملا اصولی و با رعایت تمام این موارد و نکته های دیگری که هنوز بیان نشده است، بیاموزید. تمام محتویات این کانال کاملا بر اساس سطح زبان، لهجه، درس، مهارت و نوع محتوا طبقه بندی شده است.

مشاهده کانال

ادامه دارد …

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510