Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
چگونه برنامه ریزی کنیم؟ - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / کارآفرینی و موفقیت / چگونه برنامه ریزی کنیم؟
چگونه برنامه ریزی کنیم؟
چگونه برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برنامه ریزی کنیم؟

شما برای هدف های متفاوت خود نیاز به لیست های مختلف دارید.

اول از همه به یک لیست اصلی نیاز دارید که در آن همه کارهایی را که فکر می کنید می خواهید در آینده دور یا نزدیک انجام دهید یاداشت کنید.

این لیست برای آن است که هر ایده جدیدی که به ذهن تان می رسد و هر مسئولیت تازه ای را که پیدا می کنید در آن وارد کنید. بعدا می توانید مواردی را در آن وارد کرده اید مرتب و منظم کنید.

دوم، به یک لیست ماهیانه نیاز دارید که آن را در پایان هر ماه برای ماه آینده تهیه و تنظیم می کنید در این لیست بعضی از موارد را که در لیست درج کرده اید وارد می کنید.

سوم، باید یک لیست هفتگی داشته باشید که در آن تمام هفته را از قبل برنامه ریزی کنید، این لیست همانطور که در طول هفته مشغول انجان امور جاری هستید تکمیل می شود.

این شیوه برنامه ریزی زمان بندی شده و نظام مند می تواند برای شما بسیار سودمند باشد. بسیاری از مردم به من می گویند این عادت که حدود دو ساعت از وقت شان را در پایان هفته صرف برنامه ریزی هفته آینده می کنند بهروری آنها را به طور چشمگیری افزایش داده و زندگی آنها را کاملا دگرگون کرده است.

این راهکار مسلما در مورد شما نیز نتیجه بخش خواهد بود.

در آخر باید کارها و وظایف روزانه را مشخص نموده و آنها را از لیست های ماهیانه و هفتگی به لیست روزانه خود منتقل کنید. این موارد فعالیت های معینی هستند که باید روز بعد به آنها بپردازد.

در طول روز همانطور که پیش می روید در لیست روزانه کنار فعالیت هایی که به اتمام می رسانید تیک بزنید( ) این کار به پیشرفت کارتان عینیت می دهد و در شما احساس موفقیت و حرکت به سوی جلو ایجاد می کند.

وقتی می بینید که دارید مطابق لیست تان پیش می روید، انگیزه و انرژی بیشتری پیدا می کنید. این کار اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش می دهد. پیشرفت مداوم و مشهود شما را بیشتر به حرکت وا می دارد و کمک می کند تا بر تنبلی غلبه کنید.

برگرفته از کتاب هدف – برایان تریسی

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510