Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
Ballbot - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
ربات تعادلی BALLBOT

Ballbot

 

 

ربات بالبات

Ballbot

Ballbot یک ربات سیار است که تنها روی یک کره میتواند بایستد و تعادل خود را حفظ کند.از آنجا که این ربات تنها یک نقطه ی تماس با زمین دارد قابلیت مانور فوق العاده بالایی دارد.این ربات اولین بار توسط پروفسور  Ralph Hollis  در دانشگاه CMU آمریکا ساخته شده است.او نشان داد که این ربات در مقابل ضربات و هل دادن و همچنین برخورد با دیوار یا اجسام دیگر توانایی این را دارد که تعادل خود را حفظ کند.

 

 

 

 

ربات تعادلی بالبات

از مهمترین پارامترهای اساسی طراحی Bollbot ارتفاع ،جرم، مرکز ثقل و حداکثر گشتاور حرکتی آن است.همچنین حداکثر سرعت و شتاب و حداکثر زاویه ی زمین ، نیاز به طراحی بسیار دقیق دارد.علاوه بر این مطالب حداکثر نیرویی که می تواند از گوی به زمین منتقل شود نیز مهم است؛ بنابراین ضریب اصطکاک از تمام قسمت های درگیر در انتقال نیرو نقش مهمتری دارد.

این ربات از قسمت های مختلفی ساخته شده است که به صورت بسیار دقیق با یکدیگر در تعامل اند(در تصویر زیر میتوانید قسمت های مهم این ربات را ببینید).جهت کنترل این ربات  نیاز به یک واحد کنترل کننده برای کنترل حرکات توپ و اندازه گیری جهت های توپ و بدنه است ،که برای اندازه گیری جهت ها معمولا از یک ژیروسکوپ استفاده میشود. این ربات دارای سه پایه میباشد که هنگام خاموش شدن میتواند ربات را ایستاده نگه دارد.

قسمت های مختلف ربات بالبات 1قسمت های ربات تعادلی بالبات 2

این ربات می تواند در اندازه ها و کاربرد های مختلفی ساخته شود ؛مثلا به عنوان یک ربات خدمت رسان در منازل یا دفاتر کار،یا یک ربات نور پرداز ویا وسیله ای برای سوار شدن روی آن.

ربات تعدلی بالباتبرای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ballbot

درباره مصطفی حسن زاده

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510