Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
انتخاب رشته کنکور ارشد عمران در ایران و اهمیت آن: - انجمن علمی دانشجویان افغانستان

بیاندیش …

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

— گراهام بل
خانه / فنی مهندسی / عمران / انتخاب رشته کنکور ارشد عمران در ایران و اهمیت آن:

انتخاب رشته کنکور ارشد عمران در ایران و اهمیت آن:

انتخاب رشته مهندسی عمران

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد عمران در ایران و اهمیت آن:

رشته عمران در ایران دارای ۱۲ گرایش در مقطع کارشناسی ارشد (ماستری) می باشد که در مقایسه با سایر رشته ها رقم بالایی است. اغلب این گرایش ها تفاوت های زیادی با هم دارند. من خودم قبل از اینکه وارد این مقطع از تحصیل شوم فکر نمی کردم تفاوت ها بین گرایش ها تا این حد باشد. بعضی گرایش ها مثل منابع آب و یا محیط زیست گرایش هایی مثل سازه و زلزله شاید بتوان گفت هیچ شباهتی ندارد. البته بعضی گرایش ها مثل سازه با زلزله و سازه های هیدرولیکی و خاک و یا سازه های هیدرولیکی با سازه و آب درس های مشترکی دارند و در بعضی موارد تحقیقات آنها به یکدیگر مرتبط است اما هسته اصلی این گرایش ها نیز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین  دانشجویان عزیز عمرانی بهتر است قبل از انتخاب رشته نسبت به گرایش های مختلف و درسهایی که در هر گرایش باید بگذرانند، اطلاعات کامل حاصل نمایند و با توجه به علایق و توانایی هایشان یک انتخاب رشته آگاهانه انجام دهند.

نکته دیگر که می تواند حائز اهمیت باشد انتخاب دانشگاه است که فکر می کنم نسبت به مقطع کارشناسی از اهمیت بیشتری برخوردار است. چون در مقطع کارشناسی (لیسانس) درسها خیلی تخصصی نیستند و جنبه عمومی تری دارند در حالیکه در مقطع ارشد (ماستری) مطالب تخصصی ترند و در صورت عدم وجود استاد متخصص دانشجو نمی تواند پاسخ سوالات خود را بگیرد. به ویژه وقتی دانشجو در حال کار کردن روی تز (پایان نامه) است، داشتن یک استاد راهنمای متبحر و متخصص می تواند کمک بزرگی در انجام و ارائه یک تز خوب و بی اشکال باشد.  همچنین اگر برای دکتری می خواهید به یک دانشگاه خوب در سطح جهانی بروید، داشتن یک توصیه نامه از یک استاد مشهور و خوش نام احتمال پذیرفته شدن شما را افزایش می دهد.

معرفی و سرفصل دروس بعضی از گرایش های عمران را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید.

سازه (structure):

شاید بتوان گفت این گرایش مرتبط ترین گرایش به درسهای گذرانده شده در دوره کارشناسی مثل مقاومت مصالح، تحلیل سازه، طراحی سازه های فولادی و طراحی سازه های بتن آرمه  می باشد.

دانلود فایل معرفی گرایش سازه و درسهای آن

زلزله

آب

محیط زیست

خاک و پی

سازه های هیدرولیکی

حمل و نقل

درباره م.مهدی صالحی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510